Міська влада пояснила чи з’являться в метро вбиральні для пасажирів
Столичний мер Віталій Кличко не підтримав петицію, в якій громадяни закликали владу надати пасажирам столичного метрополітену доступ до вбиралень на станціях.
Відповідне звернення було оприлюднене на вебсайті Київської міської ради.
Авторка петиції Дарина Якушко наголосила, що щодня метро перевозить тисячі людей, однак можливість скористатися туалетом для них відсутня.
Вона назвала це не лише порушенням базових побутових потреб, а й питанням гідності, зазначивши, що в більшості європейських міст туалети в метро є стандартною практикою. Також у петиції пропонувалося запровадити символічну плату за користування — 5–10 гривень.
У відповіді Віталія Кличка йдеться, що державні будівельні норми, за якими зводили та зводять станції метро в столиці, не передбачають облаштування громадських вбиралень. Наявні туалети належать до службових приміщень і призначені для працівників КП «Київський метрополітен». Проте, за словами мера, ці вбиральні відкриваються для пасажирів під час повітряних тривог.



