Кличко: основні конструкції станції «Мостицька» добудують у 2026 році
У Києві триває будівництво на зеленій гілці метрополітену, яка пролягатиме до Виноградаря. Мер міста Віталій Кличко повідомив, що завершення основних конструкцій майбутньої станції «Мостицька» заплановане на 2026 рік.
Інформацію про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.
За словами мера, роботи ведуться відразу на шести будівельних майданчиках. Підрядники працюють цілодобово, з дотриманням режиму комендантської години. Уже збудовано правий тунель від «Мостицької» до станції «Сирець», частину вентиляційних вузлів, а також перекладено інженерні мережі. Загальна протяжність першої черги нової лінії метро складає 3,7 кілометрів.




Будівництво відбувається в нелегких умовах — через гідрогеологічні особливості місцевості, щільну забудову та розгалужену систему комунікацій на різних рівнях залягання.
Особливістю проєкту є спорудження двоярусних монолітних тунелів між станціями «Мостицька» та «Варшавська». Це можна назвати унікальною технологією для України, і вже близько третини конструкцій виконано.



Кличко додав, що нові станції метро значно покращать транспортне обслуговування жителів Подільського району та забезпечать швидке й зручне сполучення з центром й іншими районами міста.



