У Києві хочуть відновити виробництво відомої жовтої цегли: подробиці
У столиці планується відновлення виробництва жовтої цегли, яка раніше була візитною карткою Києва.
Інформацію про це оприлюднив активіст Дмитро Перов.
Як він зазначив, цеглу будуть виготовляти за технологією, яка є максимально наближеною до автентичної, з використанням ідентичних матеріалів. Для цього вже відвідали родовище столичної спондилової глини, де на початку XX століття функціонувало виробництво.


Перов додає, що на міських горах і досі можна побачити рештки жовтої цегли того часу. Виробництво передбачає висушування глини та кількаразове випалювання у спеціальних печах.
Готова цегла буде використана для відновлення історичних споруд, які пошкодили ворожі обстріли. Активіст додає, що відроджена київська цегла може бути трохи інакшого відтінку, втім матиме оригінальну фактуру. Завдяки новому матеріалу, можна буде побачити ті самі історичні стіни, проте за відтінком визначатимуться фрагменти, які відреставрували.
Нагадаємо, нещодавно у війську створили спеціалізований підрозділ для охорони культурних об’єктів. Склад нового підрозділу налічуватиме військових, які здобули освіту та працювали в галузях культури, археології, історії та музейної справи.



