У лісах Києва розклають кормові віники для підтримки тварин узимку
У київських лісах проводиться системна робота з підгодівлі диких звірів у зимовий період. Для цього використовують кормові віники — натуральні пучки дрібних гілок листяних дерев і кущів.
Інформацію про створення заготовок повідомили на Facebook-сторінці комунального об’єднання «Київзеленбуд».
Як зазначається в дописі, підготовка віників проходить влітку, коли гілки мають найбільше поживних речовин. Потім вони висушуються і зберігаються у добре провітрюваних спорудах, захищених від сонця, аби зберегти зелений відтінок та запобігти осипанню листя.
Важливо, що взимку такі заготовки фахівці кладуть у місцях сезонної міграції тварин, де є ризик нестачі природних кормів. Також комунальники додали, що така підгодівля допомагає лісовим мешканцям перезимувати, підтримувати обмін речовин і зменшити ризики виснаження, коли рослинні харчі стають малодоступними.
Окрім того, в об’єднанні зазначили, що спеціалісти лісопаркових господарств столиці вже підготували близько півтори тисячі кормових віників для зимового періоду.



