Катували іноземця та вимагали гроші: у Києві викрили банду рекетирів
У Києві правоохоронці викрили і знешкодили банду рекетирів. Зловмисники захопили і катували громадянина Туреччини.
Про це повідомила Служба безпеки України (СБУ).
За інформацією СБУ, в столиці затримано чотирьох бандитів-рецидивістів, які раніше відбували покарання за різні злочини. Зокрема розбій, наркоторгівля та незаконне володіння зброєю.
Як зʼясувалося, угруповання очолював росіянин, який раніше провів п’ять років у в’язниці за участь у терористичному формуванні “Схід”, що діяло проти сил АТО.


Після виходу на волю, злочинці зібралися в одне угрупування. Вони займалися відстеженням успішних підприємців і фрілансерів та вимагали у них гроші. Якщо жертви відмовлялися виконувати їхні вимоги, зловмисники вдавалися до жорстоких методів катування.
В СБУ уточнили, що задокументовано, як члени угруповання викрали турецького IT-фахівця посеред вулиці. У чоловіка була посвідка на проживання в Україні.


У поліції повідомили, що лідер угрупування був знайомий з турецьким громадянином і знав про його чималі фінансові ресурси.
Для реалізації свого злочинного плану зловмисники одягли форму одного з правоохоронних підрозділів і здійснили напад на чоловіка поблизу його дому. Потім, вивізши його на мікроавтобусі до гаража, вони за допомогою тортур вимагали 100 тисяч доларів. В результаті, члени банди отримали частину готівки та кошти з криптогаманця.
Правоохоронці затримали злочинців в момент, коли вони везли турецького громадянина у багажнику свого автомобіля до лісу.

Зловмисникам повідомили про підозру у вимаганні, незаконному позбавленні волі та катуваннях. Їх арештували без права на заставу. Фігурантам загрожує ув’язнення терміном від 12 до 15 років з конфіскації майна.



