Місто

Кияни влаштували акцію протесту, щоб зберегти історичні памʼятки міста

27 липня в Києві, біля будівлі міської адміністрації, відбулась акція протесту. Близько 300 мешканців зібралися та вимагали зберегти історичну та культурну спадщину Києва.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

Минулого тижня в Києві без належного дозволу демонтували історичну садибу Зеленських. Дмитро Перов повідомив, що з моменту знесення міська влада підписала *меморандум із забудовником, але зміст цього документа не був оприлюднений.

*Крім того, меморандум не є обовʼязковим документом. Коротко – це документ, який передає інформацію або рекомендацію між людьми або організаціями.

Акція протесту була спрямована на збереження історичних памʼяток Києва.

Акція протесту під КМДА. Фото: Дмитро Перов

Також кияни вимагали відсторонити керівництво Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, надати охоронного статусу садибі Зеленських і відновити цю пам’ятку згідно із законом.

Серед інших вимог протестувальників – прийняття Київрадою рішення щодо додаткового захисту всіх історичних будівель віком понад 100 років.

Нагадаємо, у Шевченківському районі демонтували садибу Зеленських, зведену в кінці XIX століття. Шевченківська окружна прокуратура м. Києва відкрила кримінальне провадження за фактом знесення цієї будівлі, яка знаходилась за адресою вулиця Кониського, 22.

Забудовник пообіцяв відновити садибу Зеленських, яку було пошкоджено під час його власних будівельних робіт.

Подібні новини

Back to top button