Місто

У Києві пропонують перейменувати вулицю на честь захисниці “Азову”

На сайті Київради з’явилася петиція щодо перейменування вулиці Михайла Котельникова у столиці. Ініціатива передбачає присвоєння їй імені Дар’ї Лопатіної — військової Національної гвардії України, яка загинула у вересні 2025 року під час виконання бойового завдання на Донеччині.

Відповідне звернення було оприлюднене на вебсайті КМР.

Як зазначається, 19-річна захисниця з позивним «Дельта» служила у взводі радіоелектронної боротьби 12-ї бригади спеціального призначення НГУ «Азов».

Нині вулиця носить ім’я радянського офіцера Михайла Котельникова, який загинув на території України, але не має жодного стосунку до Києва чи української історії. Автор петиції наголошує, що повернення вулиці гідного імені є важливим кроком у процесі очищення міського простору від радянських нашарувань та водночас способом вшанувати пам’ять сучасних героїв.

Нагадаємо, нещодавно кияни створили петицію про перейменування станції метро “Академмістечко”. Містяни пропонують замінити назву на честь поета Василя Стуса, який жив і працював у цьому районі.

Подібні новини

Back to top button