Їжа

Київ зменшує використання пластику, долучившись до проєкту Refill

Київ приєднується до міжнародної програми Refill, щоб зменшити використання пластику. Цей проєкт реалізує Департамент охорони довкілля та адаптації до зміни клімату у співпраці з громадською організацією «ЛУН Місто».

Про це повідомляє КМДА.

У додатку Refill зібрали мапу закладів, де можна безкоштовно набрати воду у свою екологічну пляшку, взяти каву у власну термокружку або їжу в ланчбокс. З часом на карту додаватимуть нові заклади, а також точки з бюветами та питними фонтанами, де можна поповнити запас питної води.

Мапа закладів, які доєднались до ініціативи. Фото: КМДА

Наразі додаток Refill у Києві працює в тестовому режимі. Користувачам доступна лише версія англійською мовою, але з часом планують запустити й українською.

Місцевих підприємців закликають долучитися до ініціативи, а киян – використовувати додаток.

Представник місцевого бізнесу, який поєднався до ініціативи. Фото: КМДА

Як зазначає Олександр Возний, директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату, з початку запуску в 2015 році, рух Refill допоміг уникнути використання пластику з понад 60 мільйонів пляшок.

Підприємства мають можливість безкоштовно стати частиною кампанії, зареєструвавшись у додатку або через посилання.

Додаток доступний для завантаження в App Store та Google Play.

Кампанія Refill налічує більше 335 тисяч локацій по всьому світу. Започаткована благодійною організацією City to Sea з Великої Британії, вона спершу надавала безкоштовну питну воду, але згодом переросла в глобальний рух. Тепер Refill активно працює не тільки у Великій Британії, а й в Італії, Еквадорі, Об’єднаних Арабських Еміратах, Японії та Чилі.

Подібні новини

Back to top button