Київ зменшує використання пластику, долучившись до проєкту Refill
Київ приєднується до міжнародної програми Refill, щоб зменшити використання пластику. Цей проєкт реалізує Департамент охорони довкілля та адаптації до зміни клімату у співпраці з громадською організацією «ЛУН Місто».
Про це повідомляє КМДА.
У додатку Refill зібрали мапу закладів, де можна безкоштовно набрати воду у свою екологічну пляшку, взяти каву у власну термокружку або їжу в ланчбокс. З часом на карту додаватимуть нові заклади, а також точки з бюветами та питними фонтанами, де можна поповнити запас питної води.

Наразі додаток Refill у Києві працює в тестовому режимі. Користувачам доступна лише версія англійською мовою, але з часом планують запустити й українською.
Місцевих підприємців закликають долучитися до ініціативи, а киян – використовувати додаток.

Як зазначає Олександр Возний, директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату, з початку запуску в 2015 році, рух Refill допоміг уникнути використання пластику з понад 60 мільйонів пляшок.
Підприємства мають можливість безкоштовно стати частиною кампанії, зареєструвавшись у додатку або через посилання.
Додаток доступний для завантаження в App Store та Google Play.
Кампанія Refill налічує більше 335 тисяч локацій по всьому світу. Започаткована благодійною організацією City to Sea з Великої Британії, вона спершу надавала безкоштовну питну воду, але згодом переросла в глобальний рух. Тепер Refill активно працює не тільки у Великій Британії, а й в Італії, Еквадорі, Об’єднаних Арабських Еміратах, Японії та Чилі.



