У Києві запровадили карантин через випадок сказу: подробиці
У столиці введено карантинні обмеження після підтвердження випадку сказу в дикої тварини.
Інформацію про це повідомили в ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві
За результатами засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при КМДА, було ухвалене відповідне рішення.
Захворювання виявили у лисиці на території Голосіївського району. У зв’язку з цим комісія вирішила:
- запровадити карантин на території будинку відпочинку «Конча Заспа» (Столичне шосе, 24) та в зоні радіусом 10 км навколо вогнища інфекції;
- затвердити план заходів з ліквідації сказу тварин у районі;
- визначити прилеглу загрозливу зону.
Фахівці закликають мешканців дотримуватись правил безпеки. Зокрема киян просять уникати контакту з дикими та безпритульними тваринами, своєчасно вакцинувати домашніх улюбленців, а в разі укусу або подряпини негайно звертатися до медиків.
До слова, сказ — це небезпечне вірусне захворювання, яке може призвести до летальних наслідків, однак його можна попередити завдяки профілактичній вакцинації.



